Termoizolacje

Termoizolacje

Rozpoczynając nową inwestycję – czy jest to hala czy też dom warto zastanowić się nad odpowiednią termoizolacją, dzięki której nasz nowy budynek będzie oszczędny w zapotrzebowaniu na energię cieplną, a co za tym idzie zaoszczędzi nam sporo gotówki. Żeby tak się stało, trzeba zabrać się do tego tematu w odpowiedni sposób. Absurdem jest układanie niewiadomo jak grubych warstw izolacji samego dachu.
Warto dokładniej przyjrzeć się szczegółom, takim jak na przykład mostki termiczne. Ale w jaki sposób można pozbyć się tych mostków termicznych? Bynajmniej nie jest to takie trudne, wystarczy zastosować najlepszy surowiec do wykonania termoizolacji.
Rynek daje nam ogromne możliwości wyboru surowca do termoizolacji, a wszystkie różnią się od siebie przede wszystkim skutecznością. Ja zwróciłbym uwagę na jeden, raczej nowy rodzaj termoizolacji, czyli płyty poliuretanowe.
Płyty termoizolacyjne wykonane z poliuretanu zyskują sobie coraz liczniejsze grono sympatyków. Dzieje się tak dlatego, ponieważ są one bajecznie prostym materiałem, z którego można wykonać termoizolację budynku. Prostota tego systemu polega na łączeniu płyty poliuretanowej, która po położeniu na ścianę staje się jedną całością, eliminując w ten sposób możliwość powstania mostków termicznych.
Płyty poliuretanowe nawet jeśli są stosowane w miejscach bardzo wilgotnych spisują się znakomicie, ponieważ wilgoć nie zmniejsza ich właściwości termicznych. Istotne jest również t,o że nigdy nie będą one siedliskiem grzybów, bo ten po prostu nie rozwija się poliuretanie.