Blachy Profilowane

Blachy Profilowane

Do wykonania obudowy hali lub pokrycia dachu można użyć wielu materiałów. Najlepszym surowcem moim zdaniem jest blacha trapezowa, która wymaga najmniej środków finansowych, a i jej instalacja jest prosta i przyjemna. Należy jednak rozsądnie dobrać firmę, która wykona powierzone jej zadanie. Zazwyczaj to brak kompetencji lub niedbalstwo firmy montującej naszą elewację skutkują pozbyciem się gwarancji na zakupioną obudowę hali czy dach.
Blachy powlekane nie mogą być cięte szlifierką. Wielu zapyta dlaczego? Jest to oczywiście związane z technologią produkcji blachy, która pokrywana jest kilkoma rodzajami warstw ochronnych, które mają zabezpieczać stal przede wszystkim przed rdzą.
W momencie, gdy blachy trapezowe są cięte szlifierką, w tym miejscu blacha nagrzewa się do wysokiej temperatury, a to powoduje wypalenie wszystkich ochraniających blachę warstw. Rezultaty takiego działania można zobaczyć już po kilku dniach, kiedy miejsce cięte zostanie pokryte rdzą.
Rynek daje nam możliwość wyboru spośród dużej ilości firm produkujących blachy powlekane, a to daje nam ogromny wybór produktów. Na pewno długo będziemy się zastanawiać, który z profili będzie najlepiej wyglądał na dachu czy hali. Kupując jednak kasetony ścienne pamiętajmy o tym, że mają one nam służyć jak najdłużej i aby tak było produkt powinien być najwyższej jakości.
Należy zwrócić uwagę głównie na rodzaj powłok zabezpieczających blachy powlekane, bo to od nich właśnie uzależnione jest to jak długo nasze blachy będą pięknie wyglądać.