Blachodachówka

Blachodachówka

Kilka lat temu na polskim rynku pojawiała się blachodachówka i od tamtego czasu stała się numerem jeden wśród pokryć dachowych zyskując sobie wielu zwolenników. Jakie są jednak zalety blaszanej dachówki?
Chyba największą zaletą blachodachówki jest jej niska cena, która w znaczący sposób potrafi zredukować koszty pokrycia dachowego, ale to nie jest jedyna cecha –  o reszcie wspomnę w dalszej części artykułu. Blacha dachówkopodobna charakteryzuje się swoją niską masą i jest to bardzo istotne ponieważ, pozwala to zredukować koszty więźby dachowej, która nie musi być przygotowana na ogromne ciężary.
Niska masa ma również wpływ na koszty transportu, co daje nam kolejne oszczędności. Przed dokonaniem zamówienia blachodachówki należy pamiętać o tym, aby dokonać jak najdokładniejszych pomiarów dachu, aby zamówić arkusze blachodachówki o właściwej długości i we właściwej ilości – co ograniczy straty w surowcu.
Z pomocą przychodzi na również Internet, w którym możemy wyszukać programy, które po wpisaniu pomiarów wyliczą nam ilość niezbędnej blachodachówki.
Większość producentów blachy dachówkowej udziela na swoje produkty gwarancji do 15 lat. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dachówka dachówce nie jest równa i aby nasz produkt wytrzymał jak najdłużej na dachu – powinien posiadać warstwy ochronne z dwóch stron.
To są jednak tylko niewielkie szczegóły – najważniejsze jest to, że blachodachówka niedużym przecież kosztem wspaniale prezentuje się na naszych dachach i nie ustępuje pod tym względem dachówkom tradycyjnym.